Mobilite Logo
O nasOfertaBlog

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny powinien być podstawą w rutynie ćwiczeń każdego człowieka. Poprawia on ogólny stan zdrowia, ruch i zrozumienie własnego ciała.

Trening funkcjonalny skupia się na "celu" poprzez wzorce ruchowe. Cel treningu zależy od wieku, poziomu sprawności fizycznej, aktualnego stanu zdrowia - tak więc trening może być ukierunkowany na konkretną dyscyplinę sportową, aby poprawić wyniki sportowca lub może skupiać się na poprawie ruchów, które ludzie wykonują w życiu codziennym, takich jak podnoszenie dziecka, wstawanie z łóżka lub sięganie po wysoko położony przedmiot. Zasadniczo, trening funkcjonalny poprawia wydajność codziennych ruchów i jakość życia.

Trening funkcjonalny skupia się na:

  • Angażowaniu wielu grup mięśniowych w jednym ruchu lub ćwiczeniu
  • Wykorzystaniu ciężaru własnego ciała i stabilności (użycie wolnych ciężarów)
  • Wzmocnieniu ciała, aby wykonywać lepsze ruchy, które można zaadaptować w świecie rzeczywistym

8 Korzyści wynikających z konsekwentnego treningu funkcjonalnego

1. Efektywne wykorzystanie swojego ciała - wzmacnianie wielu grup mięśniowych w tym samym momencie

Trening funkcjonalny skupia się na ruchach złożonych, angażując wszystkie części ciała z lepszą efektywnością. Pozwala to budować siłę i stabilność w większym zakresie, niż przy ćwiczeniach izolowanych.

2. Zwiększona koordynacja, zwinność i równowaga - stabilniejsze i pewniejsze ruchy

Tak jak w prawdziwym świecie, nie ma maszyn, które wspierają twoje ciało, więc musisz polegać na swojej równowadze podczas koordynowania ciała przez ruchy. Dzięki temu Twoje ciało staje się bardziej stabilne, gdy działa przeciwko siłom zewnętrznym.

3. Zapobieganie kontuzjom - oraz szybszy powrót do zdrowia

Trening funkcjonalny zaczęto stosować jako sposób zapobiegania urazom i rehabilitację osób ze schorzeniami. Trenując z dobrą techniką, wykorzystując własne ciało do stabilizacji i włączając ćwiczenia wzmacniające stawy do treningu, obszary podatne na kontuzje mogą poradzić sobie z ruchami o dużym natężeniu, które są potrzebne w rozgrywkach sportowych i w codziennych zadaniach.

4. Wzmacnianie mięśni głębokich - podstawa treningu i życia

Zaangażowanie twojego rdzenia jest super ważne, ponieważ zwiększa twoją stabilność, chroni twoje organy i centralny układ nerwowy, wzmacnia i zmniejsza ból w plecach, zapobiega urazom i poprawia postawę.

5. Zwiększanie elastyczności i mobilności - optymalny ruch

Element elastyczności i mobilności zmniejsza ryzyko kontuzji i pozwala twojemu ciału poruszać się swobodniej podczas ruchów, podczas treningu i codziennego życia.

6. Poprawa postawy i zmniejszenie bólu pleców

Trening funkcjonalny koncentruje się na wzmocnieniu rdzenia i zwiększeniu mobilności, aby umożliwić lepsze wsparcie i stabilność w całym kręgosłupie i mięśniach pleców.

7. Zwiększenie szybkości i mocy - osiągnij większą szybkość i eksplozywność

Aby czerpać korzyści z szybkości i mocy tych ćwiczeń, potrzebna jest kombinacja eksplozywności, kontroli mięśni, równowagi, zwinności i koordynacji.

8. Rozwinięcie mindfulness - lepsze zrozumienie swojego ciała

Jeśli wykonujesz ćwiczenia, które polegają całkowicie na twoim ciele, masz tendencję do stania się bardziej zestrojonym i reagującym na to, jak się czujesz podczas treningu, zamiast polegać na siłach zewnętrznych, aby określiły to, jak się czujesz.

Tło CTA

Chcesz coś zmienić w swoim życiu?
Zróbmy to razem.

Background image
Logo
+48 793 487 806zespol@mobilite.pl

Usługi

Trening funkcjonalnyTrening siłowy

© 2023 Mobilite. Wykonanie - MVR Studio

bubble-icon